Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів




Скачать 333.37 Kb.
НазваниеМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
страница1/6
Дата публикации16.03.2013
Размер333.37 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
uchebilka.ru > Математика > Методичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6


ПП “Контур плюс”

Педагогічний програмний засіб

Математика, 5 клас”

для загальноосвітніх закладів

версія 2.0


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

по використанню ППЗ при проведенні уроку

та при самостійній роботі учнів


2007

ЗМІСТ


ПЕРЕДМОВА 4

УРОК ПОЯСНЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ 5

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ІСТОРІЄЮ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ЧИСЛЕННЯ 6

УРОК ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ЕКСПЕРИМЕНТІВ 8

УРОК ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, НАВИЧОК І УМІНЬ 10

УРОК ПЕРЕВІРКИ І КОРЕКЦІЇ ЗНАНЬ (САМОСТІЙНА РОБОТА) 17

Загальна характеристика структури і завдань ППЗ 17

Використання ППЗ для поточного рівневого контролю знань 18

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 19

ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ 21

ПЕРЕДМОВА



У зв’язку з активним розвитком інформаційних технологій та їх впровадженням у різні сфери життя все більшої актуальності набуває формування інформаційної культури сучасних школярів. Інформаційні технології – з одного боку, це потужний інструмент для отримання дитиною найрізноманітнішої інформації, з іншого – ефективний засіб підвищення інтересу до навчання, а також мотивації, наочності, науковості тощо. Тому вчителі-новатори активно використовують їх у навчальному процесі. Одним із предметів, де найбільш виправдано використання комп’ютера, ми вважаємо математику.

Створення цього програмного засобу виправдано тим, що саме при вивченні математики складність навчання обумовлюється великою кількістю рутинної роботи, розрахунків, що принципово не впливають на логіку розв’язування задач.

Для учня важлива побудова ходу розв’язання математичної задачі, розвиток і сприйняття евристики у виучуваному матеріалі, динамічна подача величин і їх відношень, ілюстрація практичних дій із математичними об’єктами, а не лише отримання відповіді чи готових результатів.

Педагогічний програмний засіб “ Математика, 5 клас ” розроблений відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів “Математика” (5 клас), орієнтований на сучасні форми навчання із забезпеченням сумісності з традиційними методами та прийомами навчання в повній відповідності з документами, що регламентують зміст освіти. Календарно-тематичне планування подане в додатку А.

ППЗ "Математика, 5 клас" може бути використаний учителем:

  • для підготовки до уроку;

  • для пояснення нового матеріалу;

  • для формування та закріплення навичок розв’я­зу­ван­ня вправ, передбачених програмою;

  • для проведення тестового контролю знань;

  • для проведення індивідуальних і факультативних занять.

ППЗ "Математика, 5 клас" може бути використаний учнем:

  • для самостійного вивчення матеріалу;

  • для підготовки до уроку, закріплення набутих знань.

Запропонований комплекс розширить інформаційний, наочний, методичний арсенал учителя математики незалежно від рівня професійної кваліфікації та досвіду.

^

УРОК ПОЯСНЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ


Урок 1
Тема: Натуральні числа. Натуральний ряд чисел. Число нуль.
Мета: Узагальнити поняття натуральних чисел і сформувати їх порядкові і кількісні властивості.
^ Мета застосування ППЗ: Сформувати перехід від ілюстративного матеріалу до абстрагування поняття натуральних чисел. Динамічні сюжети подані з метою формування понять кількості та порядку в натуральному ряді чисел.

^ Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань.

Вступна бесіда.

Учитель повідомляє учням, що в 5 класі вони продовжують вивчати числа, виконувати дії з натуральними числами, використовувати правила дій.

Ставить проблемне запитання: Які числа найбільше використовують у повсякденному житті?
^ 2. Пояснення нових знань за допомогою ППЗ.

Мета кроку 2: Спонукати учнів виконати звичайний перерахунок на різних предметних областях.

Мета кроку 3: Розташування натуральних чисел в натуральний ряд.

Усі натуральні числа, записані в порядку зростання, утворюють ряд натуральних чисел.

Мета кроку 4: Узагальнення і систематизація знань про натуральний ряд чисел.

Натуральний ряд чисел починається з числа 1.

Кожне наступне число більше від попереднього на 1.

Натуральний ряд чисел нескінченний.
Мета кроку 5: Розширення знань про натуральний ряд чисел. Зв’язок знань з життям з практичним досвідом людей.

Використання натуральних чисел в оточуючому середовищі.

Ми побачили, що літера n може набувати різних значень.

У математиці дуже часто різні числа позначають за допомогою літер латинської абетки.

Натуральні числа використовують не лише для лічби предметів.

За допомогою натуральних чисел позначають номери будинків. Вони є на номерних знаках автомобілів, з їх допомогою обчислюють спожиту електроенергію, вимірюють різні величини. Ми бачимо їх на циферблатах годинників, на календарях, кнопках ліфтів тощо.
Застосування знань в стандартних ситуаціях (робота з підручником).

Усне розв'язування задач № 1 і № 3

Фронтальне роз’язування задач № 5, 9. 11


  1. Домашнє завдання:

Вивчити п1.1

Виконати письмово № 2, 4, 7

  1   2   3   4   5   6

Добавить документ в свой блог или на сайт

Похожие:

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Використання ппз «музичне мистецтво, 7 клас» при проведенні уроку музичного мистетцва 6

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Використання ппз „музичне мистецтво, 6 клас” при проведенні уроку музичного мистецтва 6

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Використання ппз «музичне мистецтво, 5 клас» при проведенні уроку музичного мистецтва 6

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Тому вчителі-новатори активно використовують їх у навчальному процесі. Одним із предметів, де найбільш виправдано використання комп’ютера,...

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Комп’ютерні технології – це потужний інструмент для отримання дитиною найрізноманітнішої інформації, ефективний засіб підвищення...

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Комп’ютерні технології – це потужний інструмент для отримання дитиною найрізноманітнішої інформації, ефективний засіб підвищення...

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Комп’ютерні технології – це потужний інструмент для отримання дитиною найрізноманітнішої інформації, ефективний засіб підвищення...

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Нові тенденції розвитку освіти України поставили перед школою низку важливих завдань, зумовили певні зміни в організації та змісті...

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Нові тенденції розвитку освіти України поставили перед школою низку важливих завдань, зумовили певні зміни в організації та змісті...

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів iconМетодичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів
Нові тенденції розвитку освіти України поставили перед школою низку важливих завдань, зумовили певні зміни в організації та змісті...

Вы можете разместить ссылку на наш сайт:
Школьные материалы


При копировании материала укажите ссылку © 2013
контакты
uchebilka.ru
Главная страница


<