Скачать 0.55 Mb.
|
Уроки з курсу “Я і Україна” з використанням
Тема. Якою буває природа. Збережемо природу. Мета: формувати в учнів поняття „природа”, „нежива природа”, „жива природа”; вчити дітей розрізняти живу і неживу природу; поглибити їх знання про значення природи для життя рослин, тварин і людей; формувати вміння спостерігати, робити висновки; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу. ^ І. Організація класу. Дзвінко продзвенів дзвінок, Всім пора нам на урок, Все у нас уже на місці – Залишились тільки сісти! ІІ. Хвилинка спостережень - Яка зараз пора року? - Який місяць? - Що ви можете сказати про небо? - Чи є надворі вітер? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. - Діти, поспостерігайте, що знаходиться навколо нас? (яскраве сонце, свіжий вітер, квіти, птахи, люди...) Ребус
- Отже, як ви думаєте якою буде тема нашого сьогоднішнього уроку? - Для чого нам це вчити? ІV. Робота над темою уроку. 1.Метод розвитку критичного мислення м ![]() На дошці записано слово природа - Як ви думаєте, що таке природа? Діти називають все що на їх думку належить до природи. Записую на дошці в декілька колонок: рослини, тварин, нежива природа і якщо діти називають те, що зроблено руками людини, то записую в іншу колонку. ^
Діти називають групи: тварини, рослини, нежива природа. - Зверніть увагу, що рослини я записала поряд з тваринами. Чому? (Бо вони належать до живої природи.) - Чому слова мотоцикл, будинки ... я записала найдалі від слова природа? Висновки дітей. ^ - Жива природа – це все, що народжується, дихає, живиться, росте, розмножується, вмирає. Що це? (Це рослини, тварини, гриби, бактерії, віруси, а також люди.) Усе живе дістає від неживої природи необхідні йому для життя тепло, світло, поживні речовини, воду, повітря. - Давайте здійснимо уявну подорож парком, подихаємо свіжим повітрям... - До якої природи належить повітря? - Подивіться на сонечко. Воно пестить нас своїм теплом, ніжним промінням. До якої природи воно належить? - Вгорі на небі пливуть білі хмаринки... - Як ви думаєте, до якої природи належать вони? Чому? - Повертаймося назад до школи. - Як ви гадаєте: школа, житловий будинок, що знаходиться біля неї належать до природи? Чому? - А якщо ми візьмемо автомобіль, кран...? Висновок. Отже, природа – це все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною. ^ 1) Робота в парах Розгляд парою 1 ілюстрації рослин, тварин, людей, предметів неживої природи або предметів, зроблених руками людьми. ^ Після цього діти об’єднуються в групи: 1 - тварини, 2 - рослини,3 - гриби, 4 - нежива природа, 5 - те, що зроблено руками людини. ^ V. Закріплення вивченого матеріалу. ^ а) читання статті „Що таке природа?” ( с.74), б)відповіді на запитання після тексту; в) словникова робота: МІКРОСКОП – оптичний прилад із системою збільшуючи стекол для розглядання предметів, невидимих неозброєним оком. (демонстрація) БАКТЕРІЇ – мікроскопічні одноклітинні організми; г) читання статті „Якою буває природа” ( с.75); д) відповіді на запитання; е ![]() ^ Краса Все, що потрібно для життя Пізнання Здоров’я Почуття ) складання схеми „Значення природи”. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 2. Перегляд відео матеріалу. (Додаток 1) Фізкультхвилинка 3. Слухання вірша: Ворон шепче воронятку: - Мій біленький. Слон говорить слоненятку: - Мій маленький. Заєць каже зайченяті: - Мій хвостатий. Гуска ніжно гусеняті: - Мій крилатий. - Про кого говориться у вірші? До якої природи вони відносяться? Чому? ^ Сонце сяє. Наче в морі, в жовтім житі Х ![]() - Про яку природу розповідається у цьому вірші? ^ Перегляд презентації на комп’ютері “Природа” (Додаток 2) Діти плещуть в долоні. Якщо демонструється предмет живої природи. “Капкан”. Деякі малюнки містять предмети живої і неживої природи. - То за якими ознаками ми розрізняємо живу і неживу природу? 5. Робота в зошиті (с.13) 6. Інтерактивний метод „ПРЕСС”. (розв’язання логічних завдань „Що зайве? Чому?”) - Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта. - Дуб, камінь, Сонце, повітря.
^ - Чи знаєте ви, що: * 1 га лісу виділяє стільки кисню, що його вистачає на рік для споживання 200 землянам, очищає за рік від пилу та вуглекислого газу 10-20 м3 повітря, дає 150 м3 деревини. * коли кожен школяр лише нашої країни за рік здасть державі 10 кг макулатури, з неї можна буде виготовити 1 млрд.575 млн. Учнівських зошитів. * з 1 кг сухого листя кропиви виготовляється 1 л екстракту, його достатньо для того, щоб зупинити кровотечу у 30 хворих.
VІ. Підсумок уроку. 1. - Що таке природа? - Що належить до неживої природи? - Що належить до живої природи? - Чим жива природа відрізняється від неживої? - До якої природи належить людина? Чому? - Що дає природа людям? - Як потрібно ставитись до природи? 2. Інтерактивний метод „МІКРОФОН”: - Як ви повинні берегти природу? (відповіді учнів) ^ Опрацювати статті з підручника. Дібрати по три загадки про предмети живої і неживої природи. Тема. Повітря навколо нас. Властивості повітря. Склад повітря. Охорона повітря. Мета. Ознайомити учнів з повітрям, його властивостями, складом та значенням у природі. Розвивати спостережливість, вміння аналізувати і робити висновки. Виховувати бажання берегти чистоту повітря. Хід уроку І. Організація класу. ІІ. Хвилинка спостережень.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Види термометрів. Будова термометра.
^
Де не ступиш – всюди маєш, Хоч не бачиш – а вживаєш. ( Повітря )
- Чи бачите ви повітря ? Чому ? - Повітря прозоре, без кольору, але воно займає певне місце. - Перевіримо це за допомогою дослідів.
Дослід 1.Опустимо порожню склянку догори дном у посудину з водою. Чи заповнює вода склянку? Чому? Дослід 2. Трохи нахилимо склянку. Спостерігайте за тим, як із неї виходять бульбашки повітря, а вода поступово заповнює склянку. Отже, повітря – газоподібне тіло і воно займає певне місце. – Де ж знаходиться повітря? Дізнатися про це допоможуть досліди. Дослід 3. Вкинемо у воду грудочку ґрунту. З’являються бульбашки. Це повітря. Дослід 4. Наллємо у склянку холодної води. Поступово на стінках склянки з’являються бульбашки. Поміркуйте, що це за бульбашки? Дослід 5. Помахайте зошитом біля обличчя. Що ви відчули? Справді, це рухається повітря. Погляньте у вікно. Ви бачите, як хитаються гілки дерев, коливається трава. Чому? – Який висновок можна зробити? (Повітря заповнює всі порожнини. Воно є в ґрунті, у воді, навколо нас). 3. ^ Повітря оточує нашу Землю товстим шаром. Цей товстий шар, що оточує землю, називається атмосферою. Атмосфера складається з кількох шарів, розташованих один над одним, ніби поверхи будинку. У найбагатшому на кисень живуть люди, тварини, рослини та інші живі організми. Повітря має велику силу. Де використовували силу вітру в давнину? (У вітряках) 4 Д.1 . Перегляд відеоматеріалів (Додатки 1,2,3) 5. Практична робота. Проведення дослідів. Робота в групах. Повітря є скрізь, але ми його не бачимо, не відчуваємо. Повітря прозоре, безбарвне, не має запаху, але у повітрі легко й швидко поширюється запах духів, аромат квітів. Це властивості повітря. Дізнатись про інші властивості допоможуть досліди. 1 група. Дослід 1. У склянку з водою опустіть догори дном колбу так, щоб у неї не зайшла вода. Нагрівайте колбу руками. Що виходить з колби? Чому? 2 група. Дослід 2. У склянку з водою опустіть догори дном колбу так, щоб у неї не зайшла вода. Покладіть на неї холодну вологу тканину. Що станеться? Чому? 3 група. Дослід 3. Візьміть дві склянки з гарячою водою. Виміряйте температуру води в них. Одну склянку залишіть відкритою. Другу – накрийте більшою посудиною. Через деякий час знову виміряйте температуру води в обох склянках. Порівняйте температуру, поміркуйте, чому вона стала різною. 4 група. Дослід 4. Опустіть порожню склянку догори дном у посудину з водою. Чи заповнює вода склянку? Поміркуйте чому? Що легше: вода чи повітря? Висновок. Повітря має такі властивості... 5. Фізкультхвилинка. 6. Робота з підручником. 1. Опрацювання статті „З чого складається повітря” (сторінка 89-90) 2. Словникова робота. Азот, кисень, вуглекислий газ, водяна пара. 3. Читання статті „Збережемо повітря чистим” (сторінка 90-91) ^ 1. Бліц-опитування. – До яких тіл належить повітря? – Де знаходиться повітря? – Що таке атмосфера? – Які властивості має повітря? – З чого складається повітря? – Чому потрібно берегти чистоту повітря? 2. Робота в зошиті. (с. 29-30) 1. Продовжити речення. 2. Дати відповідь на запитання. 3. Довести на прикладі, що повітря погано проводить тепло. 4. Відповісти на запитання. 5. Творче завдання. VIІ. Підсумок уроку. 1. Робота за комп’ютером “Склади вітрильника”. (Додаток 5) 2. Відповіді на запитання. - Чи пов’язаний вітрильник з повітрям? Як? Чи допомагає вітер людям? Приклади. – Що нового дізналися? – Що сподобалось на уроці? – Чому в морозну погоду люди одягають речі з хутра? – Чим дихають люди? ^ Опрацювати статті „Повітря”, „Властивості повітря”, „З чого складається повітря”, „Збережемо повітря чистим”, переказувати, відповідати на питання. ^ . Створити проект „Повітря. Його значення у природі”. |
![]() | Уроки на производстве и уроки-экскурсии — это уроки, перенесенные с определенной учебной задачей непосредственно на предприятие... | ![]() | Зарахування коштів на поточний рахунок з використанням епз за безготівковим переказом |
![]() | Більше минулого, випробуваного віками, аніж сучасного. Більше самобутнього, барвистого, аніж буденного. Більше духовного, інтелектуального,... | ![]() | Дополнителные уроки английского в музеях, зоопарках, океанариумах. Данные уроки разработаны специально для школьников и будут проводиться... |
![]() | Мета роботи: Отримати практичні навички роботи з розробки та графічного подання алгоритмів з використанням середовища візуального... | ![]() | Для правильного розуміння тексту Правил банківського обслуговування з використанням системи дистанційного обслуговування «Інтернет... |
![]() | Набережна Перемоги,10 Дніпропетровськ, Україна 49094 тел.(0562) 46-05-61; 46-64-22 | ![]() | Національна федерація бодібілдингу та фітнесу України вул. Столєтова, 16 м. Київ, Україна 03028 |
![]() | Все предметы, использованные в этой книге, можно найти в любом доме. Стиль автора прост и доступен для каждого. Уроки короткие и... | ![]() | Уроки трудового обучения охватывают широкий круг вопросов по промышленной техники и технологии изготовления изделий. Эти уроки дают... |